Sekci “Základní informace” doplňujeme o nejčastěji kladené otázky a odpovědi, které vám pomohou se zorientovat.

S úsměvem na tváři a s chutí, poznat něco a někoho nového. Doporučujeme přečíst si  “základní informace” o akrojóze na našem webu a seznámit se s FAQ v této sekci. Získáte tak ucelená základní data co je akrojóga, jaké role mají cvičící, jak se obléknout, co očekávat na první hodině atd. Pak již stačí se vybrat jen vhodné cvičení ze sekce výuka , nebo z akcí zveřejněných na FB..

Na první hodině se seznámíte s rolemi v akrojoze, bude vám vysvětleno, jak bezpečně cvičit a jak je důležitá role tzv. “spottera”. Seznámíte se se základními balančními cviky. Jak je hodina vedena přirozeně záleží na učiteli. Jako začátečníci byste se měli v úvodu účastnit alespoň jednoho workshopu zaměřeného na vůuku začátečníků. Obvyklé je, že cvičení je zahájeno společnou, nebo samostatnou rozcvičkou, aby se tělo zahřálo. Následuje základní edukace a cvičení. Cvičící jsou zpravidla rozděleni do skupinek, většinou do trojic nebo čtveřic, tj. dva cvičící a jednoho až dva jistíci “spottery”.  Závěr hodiny je věnován uvolnění a zklidnění.

Měli byste nosit pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Oblečení by mělo zakrývat tělo i při pohybu vzhůru nohama, při ohnutí, nebo roztažení nohou. Zároveň myslete na to, aby bylo praktické z hlediska manipulace, aby nebránilo, nebo nepřekáželo v pohybu vám, nebo spolucvičícím. Vyvarujte se nošení šperků, nebo řetízků, které se mohou zaplést, řezat kůži, nebo se zachytit do rukou, nebo nohou. Vyvarujte se užití těžkých parfémů.

V širším slova smyslu kdokoliv. Nemáte-li závažné zdravotní problémy a nemáte-li předsudky kontaktního cvičení, jste vítán. Stejně jako u jakéhokoliv jiného sportu je předpokladem, že cvičící jsou fyzicky aktivní.

Zajisté, ale je to o hledání, co vám bude při cvičení vyhovovat. Robustnější cvičící mají předpoklad se profilovat spíše do role “báze”, naopak lehčí a menší spíše do role “letců”, ale není to pravidlem, nebo nepřekročitelným dogma. Záleží jak kdo komu “sedne”, v jakých cvicích “se najdete”.

Můžete přijít s partnerem/kou nebo kamarádem/dkou pokud máte pocit a preferujete cvičení se známou osobou. Není to však nezbytné, na lekcích potkáte další, stejně naladěné, lidi, se kterými budete cvičit. Je dobré měnit partnery a vyzkoušet si cvičení s více lidmi, protože vám to pomáhá se přizpůsobovat novému prostředí a přináší nové zkušenosti, poznání a přátelství.

Určitě ano :). Abyste začali cvičit, potřebujete pouze chuť poznat něco nového a být alespoň trochu fyzicky aktivní. Přestože má akrojóga má v názvu slovo jóga, není třeba při neznalosti jógy panikařit. Záleží na učitelích, je možné, že někteří do cvičení ´rovněž jógu zařadí, někteří ne. Některé prvky cvičení vyžadují flexibilitu, jiné sílu, nebo ideálně kombinaci flexibility a síly. Předešlá praxe v jógy, nebo v obdobných cvičení není na školu, ale také není nutným předpokladem.

Bezpečnost a zdraví základem, necítíte-li se dobře, dejte si pauzu. Pokud trpíte závratěmi, máte-li vysoký tlak, vyhřezlé ploténky, nebo jste-li po operaci…není pro vás cvičení vhodné. Se zdravím je vždy třeba postupovat opatrně, pokud tedy máte jakoukoli nejistotu, obraťte se pro konzultaci na vašeho lékaře. Pokud jste cvičení schopní, ale s jakýmkoli omezením, vždy o tomto informujte vyučujícího lektora a vyvarujte se cvičení, které by vám zdravotně způsobilo jakékoliv komplikace.

Zeptejte se na FB

Komunikovat s námi a čerpat informace máte možnost také z četných zdrojů na Facebooku, nebo přímo na naší stránce AcroLife.

Kontaktovat nás

Máte možnost se na nás přímo obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo dalších kontaktních možností.